Artificiële Intelligentie in de voedingsindustrie: Van hype naar toepassing

Innovatiemanager Lars Roba,
Keynote spreker tijdens Food Process Seminar

Van hype naar toepassing

Op donderdag 13 november 2025 vindt hét kennis- en netwerkevent Food Process Seminar plaats. Aan de hand van inspirerende lezingen, casestudies en getuigenissen uit de praktijk krijgt u tijdens deze themadag een volledig overzicht van de perspectieven van artificiële intelligentie in de voedingsverwerkende industrie. Een van de specialisten is Lars Roba, innovatiemanager bij Flanders' FOOD. 

Artificiële intelligentie (AI) is een veelbesproken thema, en terecht: de technologie biedt tal van opportuniteiten voor wie ze op een doordachte manier inzet. Binnen de voedingsindustrie is het potentieel van AI groot, maar tegelijk is het nog vaak zoeken naar concrete toepassingen en een juiste aanpak.

Een succesvolle AI-integratie vraagt immers meer dan alleen technologie — het vereist ook een duidelijke strategie. In deze presentatie geeft Lars Roba, innovatiemanager bij Flanders' FOOD, inzicht in de noodzakelijke stappen om tot een succesvolle AI-case te komen. Aan de hand van praktijkvoorbeelden toont hij waar AI vandaag al wordt toegepast in de sector en hoe bedrijven hun eerste of volgende stappen kunnen zetten richting een slimme, digitale toekomst.

lars roba flanders food fotoWie is Lars Roba?
Lars Roba is innovatiemanager bij Flanders' FOOD, waar hij sinds vijf jaar projecten leidt rond digitalisering en automatisering binnen de voedingsindustrie. In zijn rol vormt hij de brug tussen voedingsbedrijven en kennispartners, met als doel de sector te versterken via nieuwe technologieën en inzichten. Flanders’FOOD ondersteunt bedrijven door het delen van kennis via artikels, presentaties en events, en biedt strategisch advies over de voorwaarden en toepassingen van artificiële intelligentie. Met een scherp oog voor de noden in de sector helpt Flanders’ FOOD bedrijven stappen te zetten richting een toekomstgerichte, digitale werking.

Kleurenschema
Aantal tegels per rij
Beeldverhouding
Weergave
Hoeken afronden
0

Welkom bij FoodProcess 

FoodProcess maakt gebruik van cookies om uw gebruikservaring te optimaliseren en te personaliseren. Door gebruik te maken van deze website gaat u akkoord met Het privacy- en cookiebeleid.